Kolagen = zdraví a krása

Obsah článku: seznam kapitol
Převratný objev
Obnova kolagenu v lidském těle
Děti a růstové bolesti
Cholesterol, Alzheimer
Srovnání kolagenů
Použití
Hojení ran

ŽIVÝ, BIOLOGICKY AKTIVNÍ TRANSDERMÁLNÍ KOLAGEN

elixír zdraví a mládí


Představujeme zatím stále nedoceněný produkt

Celé generace alchymistů, vynálezců, vědců a badatelů zasvětili – dosud marně – svůj život hledání něčeho, co zastaví, nebo zpomalí stárnutí. My máme to štěstí, že žijeme v období obrovského rozvoje technologií a nebývalého poznání. A tak se to zákonitě podařilo. A dokonce již před několika lety.

 Jedná se opravdu o převratný objev.

Po dlouholetém výzkumu se ze sladkovodní lovné ryby, Tolstolobika bílého, podařilo „vyrobit“živý, biologicky aktivní transdermální kolagen, který je téměř identický s vlákny lidského kolagenu. Co je však mnohem zásadnější, je fakt, že se podařilo tuto živou bílkovinu uchovat v gelovém provedení a dát jí tak k dispozici nám všem. Pouhým nanesením na vlhkou pokožku se během pár minut dostanou substance (aminokyseliny), důležité pro „výrobu“ našeho vlastního kolagenu, do nejnižších vrstev kůže, tedy až k fibroblastům, „továrnám“ na výrobu kolagenu. Zjednodušeně se dá říci, že se sloučí s lidskou bílkovinou a aktivuje fibroblasty k mnohonásobně vyšší produkci vlastního kolagenu.

Krátce po vyhlášení tohoto objevu projevili nejvyšší představitelé světových kosmetických a farmaceutických koncernů obrovský zájem o koupi licence právě pro sebe. Licence však nikomu prodána nebyla. Určitě si pokládáte otázku, proč? Tehdy si tento unikátní kolagen zachovával své vlastnosti v teplotním rozmezí od 5 do 15 °C, jinak se rozložil a ztratil své unikátní živé schopnosti. Výrobek s tímto omezením se stal pro všechny koncerny nepoužitelný právě s přihlédnutím ke složitosti přepravy a skladování, ale i následných technologií na další zpracování. A navíc tehdy obsahoval i konzervanty – pababeny, běžně užívané ve všech ostatních preparátech, které je používají dosud !

Boom pominul. A pominulo i zklamání výrobce, který se rozhodl najít způsob prodeje tohoto jedinečného, leč choulostivého výrobku, a to nejen ve své vlasti.

Přeskočme pár „budovatelských“ let. Vývoj se nezastavil a nezastaví. Nyní máme zdokonalenou formuli kolagenového gelu, stabilního při běžné pokojové teplotě od +5 do 28°C. Naprosto unikátní je i fakt, že nyní (v roce 2010) je tento produkt naprosto přírodní, bez parabenů a jakýchkoliv jiných chemických konzervantů a příměsí. Pozvolna se povědomí o tomto kolagenu dostává i k odborníkům nejenom v kosmetickém odvětví. Za touto osvětou stojí dlouhodobá trpělivá práce několika jedinců, kteří pochopili, jak důležitý je kolagen a co dokáže způsobit jeho úbytek v našem těle. Tedy nejen pro krásu, ale i pro naše zdraví a vitalitu. A že kolagenu nám rychle a nemilosrdně ubývá již od cca 26 let, dokládá uvedený graf.


Obnova kolagenu v lidském těle

graf-kolag-cz-400x219

Je obecně známo a vědecky potvrzeno, že kolagen v lidském těle se v plné míře stále obnovuje. Někdy je to otázka dnů, jindy týdnů či měsíců, podle toho, o jaký orgán se jedná. Od určitého věku (25-29 let) se ve fibroblastech („továrnách“ na výrobu kolagenu) produkce vlastního kolagenu postupně snižuje. Organismus nemá dostatek látek, ze kterých by potřebný kolagen vyrobil !!

Od tohoto okamžiku už jenom stárneme.

Často se lidé domnívají, že úbytek kolagenu je pouze kosmetická záležitost, ale pravda je jiná.

Kolagen je vysokomolekulární bílkovina, která tvoří 30% hmotnosti bílkoviny člověka, 10% celkové hmotnosti člověka a 70% hmotnosti kůže.

Mj. je zodpovědný za pružnost, pevnost a hydrataci (zavodnění) kůže.

Zvyšující se deficit kolagenu je např. příčinou tvorby vrásek, vysychání pokožky, padání vlasů, lomivosti nehtů, zvýšeného pocení, zhoršení zraku, špatného hojení pokožky, její pigmentace… Sami si dovedete představit následky úbytku kolagenu v kostech, kloubních jamkách, cévách apod.
Málokdo ví, že šlachy tvoří v podstatě pouze kolagen. A co se s nimi děje, když kolagenu v těle ubývá? O tom by mohli mluvit zejména sportovci.


Děti a růstové bolesti

Nízká produkce kolagenu se však paradoxně může vyskytovat i u malých dětí. Rychle rostoucí tělo a způsob stravování (nízký obsah živin) mohou, a také se tak často děje, způsobit např. „růstové bolesti“.


Kolagen a cholesterol, Alzheimer …

Nejnovější studie ukazují, že lidé s „vysokým cholesterolem“ nemusí mít zákonitě i ucpávání cév. Úbytkem kolagenu a nedostatkem vitamínu C se nám snižuje pružnost a pevnost cév, které se nám uvnitř lehce potrhají. V tu chvíli si tělo prasklinky okamžitě vyplní cholesterolem. A v těchto záchytných bodech se nám nadále usazuje cholesterol, který ucpává cévy.

Rovněž se ukazuje maximální souvislost úbytku kolagenu při Alzheimerově chorobě a stále více i s výskytem rakoviny.

Proto také o Transdermálním kolagenu mluvíme jako o bílkovině zdraví a mládí. Jednoduchým testem z oka si můžeme zjistit své biologické stáří a stav kolagenu.


Srovnání kolagenů

Dosud známé kolageny umělého nebo jiného živočišného původu nepřináší žádoucí výsledky.

Organizmus je odmítá jako cizorodou látku. Působí tak pouze povrchně a krátkodobě.

Je to především proto, že taková neživá kolagenová vlákna postrádají prostorovou strukturu, nedokážouse sloučit s lidskou bílkovinou a podporovat v těle tvorbu vlastního kolagenu.

Náš živý, biologicky aktivní transdermální kolagen od firmy Inventia je téměř identický s lidským. Na jeden díl tohoto kolagenu, vstřebaného pokožkou, vyprodukují fibroblasty mnohonásobně více dílů kolagenu vlastního.


Použití

Díky zachování své „živosti“ se náš kolagen nanáší, případně lehce vklepává, na vlhkou (mokrou) pokožkuv nepatrném množství. Proto není důležité kolik, ale jak často ho používáme. Právě četnost nanášení kolagenu zastavuje rychlé stárnutí pokožky a ostatních životně důležitých orgánů.
Pro efektivnější regeneraci vnitřních orgánů byla vyvinuta Invita – kolagen v kapslích pro vnitřní užití.


Hojení ran

Funkcí fibroblastů je nejen tvorba nového kolagenu, ale také oprava poškozeného. To se týká například jizev, opařenin, proleženin, spálenin, parodontózy i různých druhů úrazů a dermatitid, kde fibroblasty začnou okamžitě doplňovat do poškozených kolagenových vláken aminokyseliny, a tím se rány zacelují a „uzdravují“.

Po třiceti minutách po nanesení na pokožku se kolagen stává součástí buněk vlastní pokožky.
Po necelých 48 hodinách je zjištěna zvýšená hladina hydroxid prolinu v okolí chondrocytů, vytvářejících kolagen v kostech.
Během 120-130-ti dnů pravidelného používání dochází ke klinicky ověřenému nárůstu kožní tkáně.

Ve spolupráci se „Sdružením prevence civilizačních nemocí“ se objevují stále nové ozdravné účinky. Rovněž získáváme jedinečné informace i ze zahraničí. Např. Prof. MUDr. S.A.Batečko se, na základě svých výzkumů a výsledků v oblasti objevování důležitosti a regenerace kolagenu, spolu se svými spolupracovníky stal součástí mezinárodního vědeckého týmu Patricka Holforda, který se – zjednodušeně – stará o zdraví významných světových osobností.

Podrobnější informace získáte v dalších článcích.
Ceny produktů jsou v e-shopu.