Kolagenové krémy, masky

Denní krém – Collagen Day Cream

031a_day_cream-291x300

s intenzivním zvlhčujícím a vitalizujícím účinkem zaručuje hloubkovou obnovu.
Omlazuje, účinně regeneruje a vrací pokožce pružnost. Obsažený Matrixyl podporuje mikrocirkulaci kůže, likviduje otoky očního okolí a víček. Zjemňuje mimické vrásky kolem očí, zajišťuje dlouhodobé liftingové účinky, zvyšuje hydrataci suché pokožky, zpomaluje proces stárnutí. Efektivně posiluje pružnost kůže a zlepšuje celkový vzhled. Centella asiatica (Gotu kola) stimuluje buněčnou výměnu a působí proti stárnutí kůže. Stimuluje syntézu kyseliny hyaluronové, která je zodpovědná za hydrataci kůže. Tím se dosahuje její maximální hydratace. Díky oleji z Brutnáku lékařského se kůže stává jemnější a pružnější. Tento přípravek navrací pokožce její měkkost a navozuje pocit komfortu. Vynikající po aplikaci kolagenu.

 • Složení na příbalovém letáku
 • Aktivní látky:

  • Matrixyl 3% (Prokolagen) – povzbuzuje proces obnovy pokožky, účinně snižuje tvorbu vrásek
  • Kolagen – hloubkově a intenzivně regeneruje
  • Aloe (Aloe Barbadensis) – zvlhčuje a zjemňuje
  • Noni (Morinda citrifolia) – vyživuje a vitalizuje
  • Gotu-kola (Pupečník Asijský resp. Centella Asiatica) – povzbuzuje regeneraci
  • Vitamin E – neutralizuje volné radikály
  • Rýžový olej – vyživuje, vitalizuje

 • Používejte jako denní krém ve spojení s kolagenovou kúrou
 • Po vstřebání před tím aplikovaného přírodního kolagenu naneseme menší množství krému, jemně rozetřeme na obličeji a jemně vklepeme.

Noční krém – Collagen Night Cream

032a_night_cream-299x300

aktivně působí proti vráskám, intenzivně zvlhčuje a regeneruje kůži. Povzbuzuje proces tvorby složek pokožky, které pozitivně ovlivňují její pružnost a elastičnost.

Noční krém s intenzivním působením proti tvorbě vrásek. Zejména je doporučován v průběhu kolagenové kúry. Odstraňuje napětí pokožky způsobené vznikem tenkého kolagenového filmu. Zvyšuje účinnost „léčby“ a také podporuje působení kolagenu. Účinně napomáhá „likvidovat“ drobné vrásky a hlubší vyplňuje. Intenzivně zvlhčuje a regeneruje pokožku. Urychluje proces obnovy svrchní vrstvy kůže, díky čemuž činí pokožku sametově hladkou a hedvábnou na dotek. Má silné omlazující účinky, je příčinou napínání stárnoucí a ochablé kůže a vrací jí pružnost.

Je určen k aktivnímu působení přes noc. Stimuluje procesy syntézy kolagenových vláken, které urychlují proces vyhlazování vrásek, následně se revitalizuje a rekonstruuje vrchní část kůže, čímž se pokožce dodává efekt sametové kůže. 
Unikátní složení preparátu zajišťuje zlepšení stavu kůže v relativně krátké době.  Použití transdermálního kolagenu před nanesením nočního krému na pokožku výrazně znásobuje účinky tohoto krému.

 • Složení na příbalovém letáku
 • Aktivní látky:

  • Matrixyl (Prokolagen) – povzbuzuje proces obnovy pokožky, účinně snižuje tvorbu vrásek
  • Kolagen – hloubkově a intenzivně regeneruje
  • Aloe (Aloe Barbadensis) – zvlhčuje a zjemňuje
  • Noni (Morinda citrifolia) – vyživuje a vitalizuje
  • Melisa (Melissa officinalis) -pročišťuje

 • Používejte jako noční krém ve spojení s kolagenovou kúrou
 • Po vstřebání před tím aplikovaného přírodního kolagenu naneseme menší množství krému, jemně rozetřeme na obličeji a jemně vklepeme.

Oba krémy jsou také součástí Regenerační kosmetické sady, která dále obsahuje Tonik, Tělové mléko a transdermální kolagen Face:

030b_kolagen_regeneration_set-385x385

Kolagenová maska s nanozlatem – Pure Gold Mask With Native Collagen

061a_gold_mask-263x300

Masky jsou v prodeji v sadách po 3 kusech.

Efekty a působení

Masky obsahují bohatou škálu aktivních látek vč. molekul koloidního zlata. Blahodárné působení koloidního zlata je zde podporováno intenzivně regenerujícími a vyživujícími účinky tepelně odolného roztoku hydrátu rybího kolagenu a elastinu, které se v hydratačně revitalizující masce výborně projevují. Tekutinu obsaženou v kolagenových maskách se zlatem doplňují ještě další účinné složky: vitamín B3 a pro zvlhčení i výživu pokožky účinné soli kyseliny pyroglutaminové a kyselinu hyaluronovou. Výtažek z Aloe je bohatě zásobený základními aktivními složkami se zjemňujícími účinky. Omlazující vitamín E je významný v boji proti devastujícím volným radikálům.

 • dokonale a dlouhodobě zvlhčují pleť
 • při pravidelném používání regenerují pokožku a redukují hloubku a délku vrásek
 • navracejí pevnost a pružnost pokožky
 • osvěžují a rozsvětlují pokožku
 • navracejí zářivý a mladý vzhled tváři
  • po 1-2 použitích: okamžitý zvlhčující a vyživující efekt kolagenovými peptidy a regenerace buněk ve svrchní vrstvě pokožky
  • po 3-4 použitích: redukce drobných vrásek, zmenšení pórů a hladiny melaninu
  • po 5-7 použitích: viditelná redukce vrásek, revitalizace pleti

Použitý základní materiál a tvar samotných masek odpovídá standardům.  Je používán i jinými výrobci podobných produktů. O jejich účinnosti rozhoduje INCI složení vsáknuté tekutiny. Autorskou recepturu naší masky charakterizuje a od druhých odlišuje unikátní přítomnost hydrátu rybího kolagenu, extrahovaného v molekulární podobě (ve šroubovicích).

  • Sodium PCA

   sodná sůl 2-pyrrolidon-5-karboxylové kyseliny – se přirozeně vyskytuje v lidské pokožce. Její rolí v organismu je udržovat správnou úroveň zvlhčení, a proto tato složka kolagenových masek přirozeným způsobem dbá o komfort Vaší pokožky. Soli kyseliny pyroglutaminové jsou využívány v moderních kosmetických biotechnologiích. Mají geniální absorpční a hygroskopické schopnosti – čerpají vodu z ovzduší.

  • Kolagen

   je bílkovina, která tvoří kolem 30% z celkového množství lidských bílkovin a až 70 % bílkovin v lidské kůži. Kolagen spolu s elastinem tvoří ve škáře pružnou síťku, která kůži dává pružnost a pevnost. Tyto bílkoviny jsou tvořeny ve fibroblastech v podobě šroubovic, z nichž se pak spojují ve vlákna. Jejich hustota a schopnost regenerace v největší míře rozhoduje o zvlhčení, vzhledu i kondici pokožky. Kolagen má neobvyklou schopnost vázat vodu. Aplikace kolagenového gelu na pokožku – kolagenu extrahovaného v podobě šroubovic z rybích kůží – jej proslavila jako výjimečně účinný preparát. Povzbuzuje procesy obnovy, hloubkově regeneruje, zvlhčuje a zpevňuje pokožku. Na dlouhá léta zastavuje procesy tvorby vrásek.

  • Aloe

   je nesmírně bohatá na cenné složky, mj. i aminokyseliny a z nich i exogenní, které jsou složkou NMF, neboli činitele přirozeného zvlhčení, dále na vitamíny A, C, E, vitamíny skupiny B a rovněž kyselinu listovou – všechny jsou velmi důležité pro zdravou pokožku. Ze stopových prvků a minerálů jsou nejcennější vápník, sodík, draslík, mangan, chrom a zinek, zajišťující pokožce správnou výživu. Kromě toho výtažek z aloe obsahuje enzymy a hydroxylové kyseliny, které z pokožky napomáhají odstraňovat odumřelé zrohovatělé buňky a podporují její regeneraci, čímž také přirozeným způsobem brání jejímu stárnutí. Aloe obsahuje také látky s čistícími, stahujícími, dezinfekčními a protizánětlivými účinky. Zajišťuje komfort i pro suchou a citlivou pokožku, náchylnou k podráždění. Výtažek z aloe zajišťuje pokožce látky, které jsou nezbytné pro její správnou funkci. Posiluje ji a navrací jí pevnost, pružnost a zdravou barvu.

  • Elastin

   je bílkovina, která spolu s kolagenem zodpovídá za tvorbu sítě stavebních vláken v kůži a zároveň za udržení její pružnosti, ohebnosti a pevnosti. Elastin, používaný v kosmetických přípravcích (především extrahovaný z ryb) vyhlazuje vrásky, regeneruje a zlepšuje vitalitu pokožky. V maskách s nanozlatem znásobuje jejich zvlhčující působení.

  • Kyselina hyaluronová

   je neobvyklý biopolymer se shodným chemickým složením ve všech živých organismech. Stejný u bakterií, jako u člověka. Je to fyziologická složka našich tkání, mimo jiné např. mezibuněčné matrice škáry, kde zodpovídá za udržování jejího optimálního zvlhčení a s ním související pružnosti a hladkosti. S postupujícím věkem množství kyseliny hyaluronové v podkožní tkáni systematicky klesá, což omezuje zásobu vody v kůži a přináší její zdrsnění a suchost. Je to kromě degradace kolagenových vláken další příčina vzniku vrásek. Kyselina hyaluronová je schopná navázat až čtyři tisíckrát větší množství vody, než je její vlastní množství. Z toho důvodu bývá používána v kosmetických přípravcích jako jedna z nejcennějších zvlhčujících složek. Utváří rovněž přirozený tenký film, který chrání zrohovatělé buňky ve svrchní vrstvě pokožky před pronikáním toxinů a bakterií.

  • Vitamín B3

   plní nesmírně významnou roli v biologických procesech, které probíhají v pokožce. Tento vitamín působí v mnoha směrech a je ověřenou kosmetickou složkou pro ženy každého věku. Stimuluje produkci lipidových složek pokožky, zejména ceramidů, jejichž množství s plynoucím časem ubývá, a rovněž jiných složek, jejichž rolí je udržovat pokožku správně zvlhčenou, jako jsou keratin, fillagrin nebo involukrin. Díky takovému působení pokožka lépe odolává působení vnějších činitelů, ztrácí méně vody a je pružnější. Navíc vitamín B3 vyhlazuje a změlčuje drobné vrásky, neboť ovlivňuje tvorbu kolagenu a stimuluje tvorbu kyseliny hyaluronové. Působí proti glykaci, což pokožce napomáhá déle zachovat pevnost a lesk. Zlepšuje také barevnost pokožky, napomáhajíc v boji proti neestetickým barevným skvrnám. Vitamín B3 má antioxidační vlastnosti a také plní důležitou roli v syntéze nukleových kyselin, díky čemuž pozitivně působí na zničené kožní buňky. Tento vitamín rovněž působí proti zánětům a podporuje regeneraci pokožky. Bývá doporučován na citlivou pokožku i na akné, protože snižuje nadměrnou produkci kožního mazu a redukuje velikost kožních pórů. Rovněž zmírňuje podráždění a zarudnutí.

  • Vitamín E

   je jedním z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Bývá doporučován v péči o všechny typy pokožky, ale především o  pokožku zralou, kterou trápí nedostatečné zvlhčení, vrásky a zemitá barva. „Vitamín mládí“, jak se často vitamínu E říká, vychytává volné radikály ničící strukturu pokožky, čímž brání jejímu předčasnému stárnutí a vzniku vrásek. Navíc chrání svrchní vrstvu pokožky před vysušením, čímž předchází oslabení její pružnosti a pevnosti. Navrací pokožce její mladistvý lesk a vitalitu. Schopnosti vitamínu E působit protizánětlivě a regeneračně podporuje také tvorbu nových tkání.

  • Zlato

   je ve své základní nerostné podobě známé od začátku civilizace. Jeho kosmetické účinky oceňovala již Kleopatra. Zlato zpomaluje proces ztráty kolagenu a elastinu a spolupůsobí při rekonstrukci kožní tkáně. Díky tomu zpevňuje pokožku, změlčuje již vzniklé vrásky a omezuje vznik nových. Zvlhčuje pokožku a likviduje barevné změny. Díky němu se získává pocit zesvětlení pokožky plné lesku. Také působí proti zánětům. Přípravky obsahující koloidní zlato působí dlouhodobě a výrazně zpomalují procesy stárnutí. Nanotechnologie z něj učinila kosmetologický hit posledních let.

  • v průběhu prvního použití je zcela normální lehce hřejivý pocit
  • výrobek je určen k jednorázovému použití, neskladujte jej prosím pro další použití
  • výrobek je dermatologicky testován

  • omýt tvář (doporučujeme Kolagenový gel pro mytí tváře)
  • přiložit masku na tvář nejméně na 15 minut
  • opláchnout tvář vodou
  • spotřebujte hned po otevření

 • Na počátku je doporučeno používat produkt každé 2-3 dny. Po 7 násobném použití – s cílem zachování co nejlepší kondice pleti tváře – stačí použít masku 1-2 krát týdně pro udržení hladké, světlé a zvlhčené pleti. Nepoužívejte na pleť poraněnou či postiženou vyrážkou, infekcí, otokem nebo spálenou od slunce