Kolagen ve stručnosti

Složení těla

Na 1. obrázku vidíme důvod, proč se zabývat bílkovinami (proteiny), tedy i kolagenem.

Na grafu vidíme důvod, proč si svůj kolagen hýčkat a podporovat jeho tvorbu.

Bílkoviny tvořené aminokyselinami mají zásadní význam pro náš život. Bílkovin existuje nepřeberné množství druhů a jsou pro nás vlastně nositeli života. Naprosto zásadní roli potom hrají bílkoviny ve formě kolagenu.

Kolagen je základní stavební jednotkou a je obsažen téměř všude: ve tkáních, v kostech, v zubech, ve vlasech, v nehtech, chrupavkách, atd. Oko je dokonce tvořeno kolagenem až ze 70%!

Kolagen je zodpovědný za stav naší kůže, za elasticitu cév, za stav našich kloubů a pojivových tkání, …

Tento graf, převzatý z knihy Prof. Batečka, je významným mementem pro každého, kdo si chce uchovat „mládí“ co nejdéle. Nyní se k Vám dostává jedinečný živý přírodní kolagen bez parabenů a chemických přísad, tvořený 19-ti aminokyselinami ve formě tropokolagenu, se schopností regenerovat poškozený lidský kolagen a stimulovat organismus k tvorbě kolagenu vlastního. Jeho využití v kosmetické praxi je bezkonkurenční – zde se dozvíte proč. Někteří ho s úspěchem používají i k podpoře hojení a léčení. Takže, kdyby to neodporovalo legislativě, nazvali bychom jej kosmeceutikem.

Již žádné injekce! Používejte náš gel pro vnější použití, který během několika minut proniká do nejspodnějších vrstev pokožky, anebo kapsle pro vnitřní použití.

Tento graf je převzat z knihy Prof. Batečka a Ledzevirova „Kolagen – nová strategie udržení zdraví a prodloužení mladosti“

Legenda ke grafu:

  • svislá osa – Produkce kolagenu v %
  • vodorovná osa – Stáří v letech
  • horní křivka je pro Muže od 25 do 90 let
  • dolní křivka je pro Ženy (mezi 50 a 70 lety menopauza)

Podrobnější informace získáte v článcích O kolagenu 
Ceny živého 3D kolagenu a kosmetiky na bázi přírodního kolagenu jsou v e-shopu.