Transdermální kolagen v kosmetice

graf-kolag-cz-600x326

S přibývajícím věkem značně klesá produkce, tzn. obnova kolagenu v lidském těle. A u žen klesá mnohem rychleji, než u mužů – viz graf. To způsobuje vnější projevy stárnutí !

Převratnou novinkou je objev metody na výrobu živého  3D kolagenu, zachovávajícího si svojí prostorovou stavbu aminokyselin, tzv. trojitou helisu (triple helix), a to při běžné pokojové teplotě !

Je třeba si uvědomit, že

kolagen, vysokomolekulární bílkovina, tvoří cca 30% hmotnosti bílkoviny člověka, až 70% kůže a asi 5% celkové hmotnosti člověka! Je zodpovědný za pružnost, pevnost, správné navlhčení kůže a soustavné ponoření jejích buněk. Následkem stárnutí nastává deficit kolagenu, což je např. příčinou tvorby vrásek.

Živý kolagen bez parabenů – jediný svého druhu

Od druhé poloviny roku 2007 je na našem trhu nový kolagen s označením Triple Helix Formula, který je bez parabenů a s vyšší skladovací teplotou do 28oC !!

Tento transdermální, biologicky aktivní = živý kolagen je unikátní kosmeceutikum. V kosmetice se kolagen začal používat již před 25 lety. Doposud to však byly kolageny hovězí či vepřové, které mají odlišnou strukturu, nepronikají do hlubších vrstev kůže, zůstávají na povrchu a jejich účinnost na lidskou pokožku je 20 až 30%.

Čím je náš transdermální kolagen unikátní?

kuze

Je to první „živý kolagen“. Je biologicky a fyziologicky aktivní a proniká až do dermy k fibroblastům, což jsou buňky na výrobu našeho kolagenu – viz obrázek níže. Je v podstatě identický s lidským kolagenem (tvoří jej 19 aminokyselin, přičemž lidský kolagen má 20 aminokyselin), a proto se snadno stává součástí lidské tkáně. Tento kolagenový gel dodává potřebné aminokyseliny a tím stimuluje fibroblasty k produkci (výrobě) vlastního kolagenu. A tak v kůži nastává proces samoregenerace.

Jak jednoduché, že?

Transdermální kolagen dokáže zjemnit mimické vrásky (první znatelné výsledky po týdnech až měsících, podle stavu), řeší problém rozšířených pórů („zatažení“ po 3-4 měsících), zjemňuje fyziologické rýhy, zlepšuje stav teleangiektázií – rozšířených cévek a tzv. metliček. 
Prokázaný pozitivní vliv transdermálního kolagenu je při léčení paradentózy, kožních alergií, akné, furunklů, lupů, lupénky, popálenin, dermatóz, tvorbě lysin, opuchlin, zánětlivých stavů kloubů a řady dalších potíží. 
Preparát pomáhá vyhladit okraje jizev, neobvykle urychluje hojení ran, odřenin a podráždění. 
Je vyhlášený i v boji s celulitidou a striemi.
Výborně tiší kousnutí nebo bodnutí hmyzem. 
Pomáhá s pihami, zpomaluje šedivění, regeneruje vlasy a nehty.
Používá se na afty, herpes, ječné zrno, záděry, vředy. 
Kolagen zpomaluje proces odumírání mazových a potních žláz.
Zlepšuje popraskané paty, mozoly a řeší problém vrstvení se kůžičky kolem nehtů.

Abychom pochopili v čem spočívá revoluce v kosmetologii

Kolagen a elastin jsou pomocné proteiny (=bílkoviny), které zajišťují potřebné napětí v pokožce, její hydrataci, pružnost, pevnost, elastičnost a svěžest. Přibližně od 26. roku života začíná lidská kůže pomalu ztrácet tyto vlastnosti, podobně jako svaly ztrácí sílu a kosti vápník. Všechny tyto příznaky stárnutí vyplývají z postupného deficitu rozpustného kolagenu, jehož biosyntéza je s postupujícím věkem stále slabší.

Po 30. roku života prakticky u každého člověka začínají zanikat mazové a potní žlázy a postupně také vysychá a ochabuje pokožka. Objevují se vrásky. Dochází k tomu díky oslabení vláken elastinu a kolagenu, které tvoří spodní vrstvu kůže. Volné radikály, toxiny a enzym zvaný kolagenóza, ničí bílkovinová vlákna a v organismu klesá hladina mikročástic a vitamínů, stimulujících fibroblasty k přirozené produkci kolagenu.

Obnova kolagenu v organismu sice trvá stále, ale čím více stárneme, tím více začínají procesy degradace převažovat nad procesy syntézy – konkrétně syntézy rozpustného kolagenu, který doposud zajišťoval pokožce elastičnost a možnost obnovy díky své schopnosti vázat vodu.

Vstřebávající se gel tvoří po průniku do kůže proteinovou síťku, tzn. „lešení“ pro nový kolagen produkovaný fibroblasty. Tato síťka váže vodu a lipofilové substance.

Náš kolagenový gel na vnější použití má mnoho zajímavých vlastností, např.:

  • Po nanesení na vlhkou pokožku se lehce a rychle vstřebává do spodních vrstev, proto se nazývá transdermální
  • Aktivuje tvorbu vlastního kolagenu ve fibroblastech, regeneruje tak pokožku a „zastavuje“ její stárnutí
  • Již po prvních třiceti minutách si jej organizmus zabuduje do potřebných míst tkáňových struktur
  • Do 48 hodin se dostává až ke kostem
  • Kůže se stává mladistvější, silnější, pevnější a méně se potí
  • Hloubkové zvlhčení a zvýšení pružnosti kůže, zpomalení procesu stárnutí kůže
  • „Zarovnává“ mimické vrásky, jizvy, strie, metličkové křečové žíly
  • Napomáhá zlepšovat imunologické vlastnosti, kompaktnost a pigmentaci kůže
  • Regeneruje neaktivní vlasové kořínky a také nehty

Ukázalo se, že tyto vlastnosti bezvýhradně závisí na dodržení prostorové stavby trojité šroubovice. Výzkumy vedené na buňkách kultivace tkání lidské pokožky potvrdily pod běžným i elektronovým mikroskopem zvětšené množství kolagenu tvořeného fibroblasty, zesílení pokožky, zvětšené množství mucinu a slizových substancí v bradavkové vrstvě pokožky.

Vstřebatelnost tohoto preparátu je obdivuhodná. Po třiceti minutách po nanesení na pokožku se kolagen stává součástí buněk vlastní pokožky. Po necelých 48 hodinách je zjištěna zvýšená hladina hydroxiprolinu v okolí chondrocitů vytvářejících kolagen v kostech.

VÝROBA

paraben-free Preparát je zcela přírodní, bez parabenů, bez přídavků barviv a aromatických látek. Exkluzívní krémy předních kosmetických koncernů obsahují tohoto kolagenu jen několik procent. Vyrábí se z nejušlechtilejších druhů teplomilných sladkovodních lovných ryb, chovaných v přírodních vodních nádržích. Jeho kvalita se zvyšuje počtem filtrací přes speciální filtry. Pro vylepšení vlastností je kolagen doplněn dalšími přírodními substancemi, tak aby nemohlo docházet k narušení trojité šroubovice kolagenových vláken po celou dobu expirace. Výsledný produkt je čistý přírodní kolagenový gel bez jakýchkoliv umělých přísad a barviv. Přírodní kolagen je vyráběn diplomovanými chemiky ve sterilních podmínkách. Voda používaná při produkci je podrobena hyperfiltraci metodou opačné osmózy. Nádoby a nástroje jsou podrobeny sterilizaci. Preparát je skladován a distribuován ve skleněných nádobkách s dávkovači a před přehřátím je v papírovém obalu chráněn izolací. Vše slouží k ochraně prostorové struktury kolagenu v preparátu, která rozhoduje o jeho účinnosti.

Teprve při bližším seznámení se s tímto produktem je snazší uvěřit jeho účinkům.

Dosud známé kolageny, umělé nebo živočišné (hovězí, vepřové), nepřináší žádoucí výsledky. Organizmus je odmítá jako cizorodou látku. Působí tak pouze povrchně a krátkodobě. Je to především proto, že taková neživá kolagenová vlákna postrádají prostorovou strukturu, nedokážou se sloučit s lidskou bílkovinou a podporovat v těle tvorbu vlastního kolagenu.

Preparát byl podroben hloubkovým několikaměsíčním klinickým testům v několika zemích současně. Nezpůsobuje přecitlivění, nedráždí a nevzniká závislost na jeho používání. Nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky!

Zevní použití

Nezáleží na tom, kolik kolagenu naneseme, ale jak často. Kolagen proto nanášíme jen v malých množstvích – kapkách, za to častěji, nejméně dvakrát za den.