Laser v kosmetickém salonu

laserLaser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má, jak je známo, pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna  zpracovat denní světlo tak jako rostliny, ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru.
 Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran. Laserová energie je v tkáni absorbována a v jednotlivých buňkách se pak přeměňuje z energie světelné na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšení funkce a rychlejšímu dělení.

Využití

V našem kosmetickém salonu využíváme biostimulačního laseru k urychlování hojení ran a jizev, útlumu bolestí, zlepšení prokrvení léčených oblastí, k ošetření bércových vředů, jizev, krevních výronů po operacích, zlepšení a podporu hojení ran, akné atp. Laser má také protizánětlivé a protiotokové účinky.

Laserové masky

laser-polaris-stojanLaser však využíváme také k aplikaci tzv. laserových masek. Účinky jsou vynikající!!!Pleť po opakovaných aplikacích vypadá svěží, mizí drobné vrásky, vypínají se i hlubší vrásky a tím se stávají méně viditelné. Celkově se pleť omlazuje a regeneruje. Celá procedura je příjemná, bezbolestná a má dlouhotrvající účinek.
Laserová čistící, hydratační a regenerační pleťová maska se aplikuje na pokožku obličeje, krku, dekoltu. Může se aplikovat i na hřbety rukou. Po důkladném očištění se na pleť nanese speciální gel Le Masque de Laser ASKLEPIO a následně se celá plocha ozáří biostimulačním laserem. Spojením gelu s biostimulačním laserem se dosahuje maximální účinnosti.
První výsledky jsou patrné většinou již po 5. až 6. aplikaci. 
Nejúčinnější je absolvovat dvou až třítýdenní kůru s 10-ti aplikacemi. Dle našich zkušeností je toto optimální množství. Po té už stačí pouze jedna udržovací maska měsíčně.

Proč se tato procedura stala v poslední době jednou z nejvyhledávanějších?

Jde o unikátní metodu hlubokého pročištění a regenerace pleti s liftingovým efektem, tj s markantním vypnutím pleti.
Během laserové terapie dochází ke snížení svalového napětí, které je příčinou tvorby vrásek a tudíž drobné vrásky mizí. 
Zvýšení hydratace pleti – aplikační gel, který je naprosto čistý (bez jakýchkoliv barviv a vůní), způsobuje intenzivní hydrataci a viditelně urychluje vypnutí obličeje. 
Je jednou z doplňkových metod při léčbě akné, urychluje jeho hojení a zlepšuje zánětlivé procesy.
Je velmi vhodná po dlouhodobé expozici slunečního záření.
Gel nové generace, který se nanáší před ozářením laserem, obsahuje hydrogenuhličitanové anionty. Ty se, ve styku s látkami, které se účinkem laserové terapie vylučují ve větší míře v kůži, mění na volný oxid uhličitý. Tento, v důsledku vhodného složení gelu, zůstává po dlouhou dobu v mezní vrstvě gelu a tedy ve styku s kůží. To způsobuje tolik očekávané efekty pro pleť.

Pro které vlastnosti je Le Masque de Laser ASKLEPIO tak oblíbená?

Laserové záření procházející gelem nepatrně ohřívá povrchové tkáně. Molekuly oxidu uhličitého nedovolí teplu uniknout, což vede k přirozenému zpětnému zvýšení teploty tkáně a tím k zlepšení celkového efektu. Díky tomu se pleť hloubkově pročistí a regeneruje. 
Při uvolňování oxidu uhličitého zároveň dochází ke stoupání jeho mikrobublinek z pórů kůže do mezní vrstvy, což výrazně podporuje intenzitu pročištění pleti. 
Reakce hydrogenuhličitanového aniontu s kyselými metabolity umožňuje navíc další zrychlení těchto žádoucích pochodů.

Přehled předností jednotlivých komponentů terapie:

Účinky laseru:laser-polaris2
 • biostimulační
 • regenerace pleti
 • zvýšení metabolismu
 • hojení drobných ran, hojení zánětlivých ložisek (akné)
 • imunomodulační
 • myorelaxační tj. snížení svalového napětí, které je příčinnou tvorby vrásek
 • podporuje novostavbu cév a zvyšuje průtok cévami
Hydrogenuhličitanový aniont v gelu:
 • je netoxický (vyskytuje se ve Vašem těle)
 • při ošetření vzniká oxid uhličitý, který má biostimulační účinky na lidské tkáně
 • nevytváří se žádné nebezpečné volné radikály, které mohou poškozovat tkáně
 • reakce hydrogenuhličitanového aniontu probíhají za fyziologických, tedy lidskému tělu vlastních podmínek

Hojení zánětlivých a jiných poruch

 • Akné – jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích. Pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.
 • Alopecie – podpůrná léčba, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.
 • Ekzém – laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněních povrchových projevů této choroby.
 • Opar – jedna z nejúčinnějších aplikací. Pokud se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.

Vrásky, ochablá pleť

 • Vrásky – laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky, přispívá k její větší pružnosti a elasticitě. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění drobných defektů.

Aplikace po kosmetických procedurách

 • Depilace – aplikace laseru ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou kůži. U klientky nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.
 • Hojení nehtových lůžek – laser úspěšně napraví následky i po aplikaci nail designu.
 • Permanentní make-up – po mechanické penetraci pigmentů pod kůži laser regeneruje mikrojizvičky a zklidní podrážděnou kůži.

Terapie jizev

 • Jizvičky po akné – péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.
 • Jizvy – laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev. U čerstvých jizev jsou výsledky velmi překvapivé.
 • Strie – regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži.