Kolagen a děti

Stěžujete si Vy, nebo Vaše dítě na bolesti nohou?

Chybí vám KOLAGEN.

Zde je článek paní Evy, která má obrovské a neocenitelné zkušenosti s transdermálním kolagenem, přírodním produktem …

marek_dite
Když byl můj syn Marek malý, aktivně plaval, potápěl se, tancoval, sportoval a velmi často si stěžoval na velké bolesti v kolínkách, v kotnících, v kloubech, potom říkal, že ho bolí i kosti.
Navštívili jsme několikrát lékaře, dostal ortopedické vložky, ale jeho bolesti to nevyřešilo. S bolestí se naučil žít, absolvoval závody, prošel s ní i pubertu a dospělost – stejně tak jako jeho někteří další aktivní kamarádi. A najednou, z ničeho nic, na vysoké škole jeho problém ve velmi krátké době ustal. Jakoby mávnutím čarovného proutku.
Dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč tomu tak je. Bylo to začátkem roku 2006, kdy jsem začala používat transdermální kolagen Platinum na obličej a Marek na akné. Záhy jsem na pohled velmi omládla, ale překvapivě jsem se i já zbavila úporné bolesti v kyčli. Nebral mi to rozum a hledala jsem vysvětlení.
batecko_kniha

Měla jsem obrovské štěstí, které změnilo můj život. Objevila jsem knihu prof. Batečka, kde popsal zkušenosti právě s tímto kolagenem, který s vynikajícími výsledky používal na své klinice pro nemoci stáří. Seznámila jsem se s ním osobně a zkontaktovala jsem Sdružení prevence civilizačních nemoci.
Dali jsme hlavy dohromady a mně všechny poznatky fascinovaly natolik, že jsem se rozhodla, že kolagenu zasvětím svůj život.

Od té doby jsem se setkala s mnoha odborníky a od nich vím, že s úbytkem kolagenu v těle se nepotýkají pouze dospělí, ale i naše děti.

POKUD VÁM ZÁLEŽÍ NA ZDRAVÉM VÝVOJI VAŠICH DĚTÍ, PŘEČTĚTE SI POZORNĚ NÁSLEDUJÍCÍ ŘÁDKY:

Kolagen je naprosto nepostradatelný pro správný a zdravý rozvoj dětského tělíčka nejen u zdravých dětí, ale i tam, kde má dítě vrozené kloubní defekty, případně růstové problémy. U dětí se často projevují blíže nespecifikované bolestí končetin, nejčastěji v kloubech, v kostech nebo vazivech. Děti si stěžují na bolesti, někdy i zdánlivě přehnaně pokulhávají, začnou se vyhýbat pohybu, v noci se často budí a stěžují si na bolesti nohou, ale i rukou… Bolest je nevyzpytatelná, nedá se odhadnout, projevuje se v klidu, při spánku, ale i z ničeho nic při pohybu. Najednou vše ustane na několik dní, rodiče se radují, že mají vyhráno, ale pouze do té doby, kdy se nečekaně bolest bez varování objeví znovu.

Někteří rodiče, trenéři, učitelé tělocviku, ale i lékaři dítěti prostě nevěří. Podezírají ho ze simulování a neberou ho vážně. Sama to vím podle sebe. A tady by opravdu mělo být postupováno citlivě, zejména ze strany rodičů – když už by dítě nenašlo podporu u svých rodičů, může ji potom najít jinde?

Nelze vše svalovat na růstové bolesti, a pokud se toto zanedbá, mohou se závažné důsledky projevit v pubertě a zejména v dospělosti.

OBROVSKÉ NEBEZPEČÍ ČÍHÁ NA AKTIVNÍ, SPORTUJÍCÍ DĚTI.

Růstový problém se projevuje již u dětí od 2 až 3 let, často fňukají, jsou nesoustředěné, zalezou si do koutečka a rodiče si s nimi neví rady. Navštíví lékaře, ale díky špatné specifikaci a četnosti problému nemusí vyšetření prokázat nic.
Ve velké většině případů však jde o nedostatek kolagenu v těle. Tento nedostatek se tváří jinak, než bychom očekávali při úbytku kolagenu v kloubních chrupavkách. Velmi často se objevují kožní problémy, ekzémy a různé vyrážky. Nejnovější poznatky ukazují, že nejen kůže, ale i klouby, kosti a nehty spotřebovávají největší množství kolagenu, a to zejména u nekojených nebo jen krátce kojených dětí. Projeví se důsledek nedostatečného přísunu kolagenu do organismu dítěte. V normální stravě, kde konzumujeme již čisté, opracované a tepelně upravené maso, se nám do těla kolagen téměř nedostane. Existuje jediný zdroj kolagenu, a to je živočišný.

Děti prokazatelně potřebují velké množství kolagenu, vždyť polovina bílkovin v těle je tvořena právě kolagenem.

Dostatečné množství kolagenu je nepostradatelné pro správnou funkci a stavbu kloubních chrupavek, pouzder, vaziv a kůže. Velmi důležitý je i pro správný vývoj kostí, zubů, vlasů, nehtů a očí, a proto bychom měli dětem poskytnout přípravek – kolagen, ryze přírodní, bez chemických konzervantů a co je důležité – transdermální.

Na základě srovnávací biotechnologické zprávy výsledků výzkumu laboratoře Hamilton Poland obstál na jedničku přírodní, živý, biologicky aktivní transdermální kolagen bez přítomnosti konzervantů – ze tří druhů stačí i nejlevnější kolagen. Nanáší se denně ráno a večer na vlhkou pokožku v místech největší zátěže pohybového aparátu.

Tento živý transdermální kolagen bez konzervantů, který dokáže prostoupit pokožkou, sloučit se s lidskou bílkovinou a zpětně podporovat tvorbu vlastního kolagenu, je regeneračně omlazující kosmetika. Neměl by chybět v žádné domácnosti – jak na zkrášlení a omlazení, tak i jako okamžitá pomoc při úrazech, popáleninách, spáleninách po slunění (i jako prevence úbytku kolagenu při slunění), při štípnutí hmyzu, ale i dalších kožních problémech. Jeho aplikace přináší okamžitou úlevu od bolesti a rychlou regeneraci pokožky bez viditelných jizev.

  • pomáhá ke zdravému vývoji kloubů a chrupavek
  • v období růstových potíží pomáhá doplňovat kolagen a ulevovat od bolesti
  • výrazně pomáhá snižovat riziko poškození kloubů
  • pomáhá chránit klouby u seniorů, dospělých, dětí i aktivních sportovců a tanečníků
  • pomáhá k produkci a doplnění vlastního kolagenu při jeho nedostatku v těle

Přesto, že je celý článek zaměřen na úbytek kolagenu u dětí, u dospělých se samozřejmě jedná o stejný problém, znásobený o skutečnost, že se nám od 26. roku věku utlumuje v těle tvorba, resp. obnova vlastního kolagenu, a proto je lépe začít pozdě, než později a později, než nikdy.

graf-kolag-cz-600x326