Invita Skin Beauty – kolagen v kapslích

Invita Skin Beauty

Kolagen v kapslích pro vnitřní použití

Aktuální nabídka vylepšených receptur je v mém E-SHOPU

Invita Skin Beauty je doplněk stravy – kapsle s jedinečným složením.

Registrováno na MZČR pod č.j. 33202/2013/OVZ

Základ výrobku tvoří  lyofilizát rybího kolagenu  třetího řádu od Inventia® PT,  celosvětově uznávaný objev hydrátu tropokolagenu zachovávajícího si cenné struktury trojitých šroubovic (trojspirální bílkovinnou helisu). Ta je přirozená pouze pro živé organismy. Proto je typ tohoto kolagenu nejvhodnější a nejúčinnější formou pro vnitřní výživu. Je lehce stravitelný, biologicky aktivní a zachovává si svoji živou strukturu.

Invita Skin Beauty je v současnosti jediný vyráběný doplněk stravy, jehož proteinové složení bylo získáno výhradně cestou lyofilizace hydrátu tropokolagenu z rybích kůží se stavbou řetězců α1 a α2, které jsou téměř identické s lidským kolagenem.
Biologicky vstřebatelný kolagen obsažený v Invitě Skin Beauty doplňuje nejdůležitější peptidy, volné aminokyseliny a hydroxylové aminokyseliny, zejména hydroxyprolin a hydroxylysin (jeho obsah činí 11% z lyofilizované bílkoviny).
Invita Skin Beauty reprezentuje zcela nový přístup v péči o pojivové tkáně a pokožku lidského těla. Je vrcholným výsledkem práce vědců zabývajících se důsledky úbytku kolagenu v těle.
Řetězce lidského kolagenu jsou sestaveny z cca 20 aminokyselin. Pouze část z nich je náš organismus schopen produkovat v metabolických procesech. Ostatní si nedokáže obnovit. Přípravkem Invita Skin Beauty – triple helix formula se doplňuje tělesná zásoba aminokyselin využívaných buňkami, které mají za úkol vyrábět a regenerovat tělesný kolagen.

 • Působení – stimuluje tělo k produkci vlastního kolagenu – dodává fibroblastům aminokyseliny potřebné pro biosyntézu kolagenu a elastinu

  • kolagen pečuje o pokožku zevnitř, přičemž ji činí hladkou, pevnou a pružnou
  • kolagen zvlhčuje i hlubší vrstvy ve škáře
  • vitamín E zpomaluje proces stárnutí tkání a  přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem
  • jód přispívá k udržení normálního stavu pokožky

  Komu je Invita určena?

  • každému, kdo trpí zvýšeným úbytkem kolagenu
  • lidem starajícím se o krásu
  • aktivním lidem, kteří zvýšenou měrou „spalují“ bílkoviny (proteiny), např. sportovci, tanečníci, těžce pracující apod., při snižování nadváhy atd.
  • starším, nejen fyzicky aktivním lidem
  • ženám v menopauze
  • dospívajícím v době růstu

 • Způsob použití – doporučují se 2 kapsle denně, nejlépe v průběhu jídla nebo po něm, vzhledem k přítomnosti vitamínu E, který je rozpustný v tucích. Dodržujte dostatečný pitný režim. Konzumujte stravu bohatou na vitamín C, který je při syntéze kolagenu nepostradatelný. Rovnováha ve výživě a zdravý životní styl jsou velmi důležité pro udržení pevného zdraví.
 • INCI: Algy – mořské řasy (Fucus vesiculosus), kolagen, vitamín E (D-α-tokoferyl-acetát) ze zrníček sóji, rybí želatina (kapsle), citronový lyofilizát (nosič)

  NUTRIČNÍ HODNOTY

  1 tobolka

  (397 mg)

  2 tobolky

  (794 mg)

  100 g

  energetická hodnota

  4,77 kJ/1,14 kcal

  9,54 kJ/2,28 kcal

  1202 kJ/287 kcal

  Bílkoviny

  0,13 g

  0,25 g

  31,9 g

  Vláknina

  0,10 g

  0,21 g

  26,1 g

  Collagen

  0,10 g

  0,20 g

  25,2 g

  Uhlovodany

  0,08 g

  0,16 g

  20,4 g

  Cukry

  0,05 g

  0,09 g

  11,5 g

  Tuky

  0,01 g

  0,02 g

  2,8 g

  Sůl

  0,01 g

  0,02 g

  2,4 g

  vitamín E

  6 mg, 50%DDD

  12 mg, 100%DDD

  1,7 g

  nasycené mastné kyseliny

  0,003 g

  0,006 g

  0,8 g

  Jód

  45 μg, 30%DDD

  90 μg, 60%DDD

  0,014 g

  DDD – doporučená denní dávka

  Kolagen je nejdůležitější bílkovinou lidského organismu a hlavní složkou pojivových a vazivových tkání. Napomáhá udržet správnou strukturu, hydrataci, pružnost a elasticitu pokožky. Hraje důležitou roli při stárnutí organismu. Tvoří a regeneruje se v produkujících buňkách – fibroblastech a chondrocytech. Množství tělesného kolagenu (které je změřitelné) zásadním způsobem určuje biologický věk člověka, délku a kvalitu jeho života. Ten nemusí být totožný se skutečným věkem.
  Dostatečné množství kolagenu umožňuje pokožce být pevnou, pružnou a hydratovanou.

  Řetězce lidského kolagenu jsou tvořeny z cca 20. aminokyselin. Pouze malou část z nich si naše tělo dokáže tvořit v metabolických procesech. Ostatní musí být dodávány z vnějšku, např. ve stravě, což je v praxi velmi obtížné.
  Doplněk stravy, kolagenový komplex lyofilizátu čistého tropokolagenu obsažený v Invitě Skin Beauty, stimuluje procesy kolagenogeneze.

  tripple-helix-formulaVitamín E (D-alfa-tokoferol-acetát) – o výběru vitamínu E do složení Invity rozhodly jeho farmakologické vlastnosti. Jedná se o velmi účinný antioxidant s klinicky prokázaným vlivem na stravitelnost bílkovin. Účinky syntetického vitamínu E jsou zcela rozdílné ve srovnání s účinky vitamínu E, který je získáván z přírodních zdrojů.
  V Invitě byl použit D-alfa-tokoferol-acetát ze zrníček sóji – přírodní forma vitamínu E v levotočivé formě. Zachovává si vysokou biologickou aktivitou a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

  Mořské řasy – Algy (Fucus vesiculosus) obsažené v Invitě  jsou získávány z čistých vod souostroví Brehat při pobřeží Francie. Tyto řasy byly vybrány zcela záměrně. Jsou bohaté na vápník, měď, mangan, hořčík, draslík, fosfor, chrom, vitamíny ze skupiny B a C, dále zinek a selen. Kromě mnoha vitamínů, peptidů a aminokyselin obsahují i jód nezbytný pro vývoj lidského organismu. Ten je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou ovlivňujících především vývoj pohybové soustavy a mozku. Přispívá k udržení normálního stavu pokožky, k normálním rozpoznávacím funkcím a k normálnímu energetickému metabolismu.

  Základem pro výrobu kolagenových kapslí se stal objev přírodního, nativního, biologicky aktivního kolagenu Natural Collagen Inventia® – Přírodního kolagenu Inventia® – Anti-Age-Collagen-Gel. Tento výjimečný gel s kolagenem třetího řádu s omlazujícími a regeneračními účinky ovlivňuje buněčnou obnovu a regeneraci kolagenových vláken. Byl vyvinut díky světovému vynálezu high biotechnologie extrakcí čistého přírodního kolagenu z ušlechtilých ryb do vodného roztoku v podobě hydrátu, se zachováním trojspirální bílkovinné šroubovice. Díky své stavbě zajišťuje pokožce, vlasům i nehtům optimální stupeň výživy. V synergii doplňuje kolagenové kapsle Invita Skin Beauty.

 • Uchovávejte v suchém a temném místě při pokojové teplotě, mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost je vyznačena na dně obalu a blistrech.
 • Lyofilizace – mrazová sublimace – je hloubkové zmrazení čistého kolagenu na -40°C ve vakuu, čímž je z něho sublimací „vysušena“ voda. Lyofilizace zaručuje nejvyšší čistotu, při které jsou odstraněny choroboplodné bakterie, houby a plísně. Zároveň jsou zachovány veškeré cenné složky. Biologická aktivita a stabilita hydrátu kolagenu, vitamínů i dalších výživových složek a aminokyselin je zachována v neporušené přírodní podobě.
  Tento proces dovoluje všem takto získaným sypkým složkám zachovat maximální hygroskopii (schopnost látek pohlcovat a udržovat vlhkost), dále snadnou vstřebatelnost a nejvyšší stupeň absorpce do organismu.
 • Neměl by být používán lidmi s akutními záněty pokožky, které vyžadují farmakologickou léčbu, ani lidmi s přecitlivělostí na kteroukoli ze složek přípravku. Chraňte před kontaktem s očima.
 • Upozornění: tento produkt byl uveden na trh jako doplněk stravy. Je bez cukru, bez laktózy a bez lepku. Nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nemá vlastnosti prevence, ošetřování, léčby nebo vyléčení lidských onemocnění.

  Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoli složku výrobku.